Problema: kondensuoja ortakis.

 • Problema: kondensuoja ortakis.

  Ką daryti, jeigu ant ortakių kaupiasi kondensatas?

  Dažnai klientai susiduria su problema: pradėjus gyventi A ir aukštesnės klasės name, kur yra įrengta vėdinimo sistema, pastebi, kad skardiniai ortakiai, pro kuriuos įtraukiamas šaltas lauko oras yra drėgni, aprasoję.

  Kondensato susidarymo priežastis yra kelios:

  • Oras ortakyje yra šaltesnis negu ortakio paviršiaus temperatūra. Oras liečia ortakį ir metalinis ortakio paviršius dėl didelio temperatūrų skirtumo sukelia kondensato susidarymą.
  • Nesandariai arba per plonai izoliuotas ortakis. Nors ortakis yra izoliuotas, bet vis tiek atsiranda kondensatas – tikriausiai izoliacija paklota nekokybiškai arba pasirinktas per mažas storis. Dažnai naudojant akmens vatos izoliaciją, nepavyksta tinkamai visko užsandarinti.
  • Sumontuoti ortakiai pūsto polietileno, bet sujungimo detalės – plastikinės ir neizoliuotos, pvz.: Aerfoam mova pūsto polietileno ortakio sujungimui arba EPS ortakio movos.

  Šlapių ortakių padariniai.

  Kokios galimos pasekmės?

  • Susiformavęs kondensatas gali kauptis ne tik išorėje, bet ir viduje, sukeldamas pelėsį, kuris yra pavojingas mūsų sveikatai.
  • Susiformavę kondensato lašai gali kristi ant lubų ir sienų, sukeldami apdailos pažeidimus.
  • Jei drėgmė, kondensatas kaupiasi visame ortakyje, tada reikėtų įsitikinti ar ortakis sumontuotas tinkamai (į lauko pusę turėtų būti nuolydis) ir įvertinti ar panaudotas tinkamas ortakis ar tinkama izoliacija. 

  Kaip išvengti kondensacijos problemos?

  • Efektyviai izoliuoti oro paėmimo skardinius ortakius, naudojant kokybišką antikondensacinę izoliaciją, pvz.: ROTOLI K-FLEX ST AD: Izoliacija Rotoli
  • Jeigu ortakis yra izoliuotas, patikrinti ar kokybiškai, ar nepalikti tarpai, ar tinkamomis priemonėmis. Montavimo putos ir mineralinė vata šiam tikslui netinka. Tinkamos priemonės: L'Isolante K-Flex, Armacell gamintojų izoliacijos: Izoliacijos
  • Ortakiai specialūs iš EPE, EPS ir EPP medžiagų, bet sujungimo detalės (movos, pereigos) – plastikinės, jas reikėtų papildomai izoliuoti minėtomis izoliacinėmis priemonėmis: ST juosta arba Armacell ACE tape. Puiki alternatyva galėtų būti Zehnder gamintojo ComfoPipe medžiagos, kur nėra plastikinių sujungimų: Zehnder ComfoPipe

  Išvada

  Ortakių izoliacija yra svarbus vėdinimo sistemos etapas, kuriam reikia skirti ypatingą dėmesį. Kruopščiai parinktos izoliacinės medžiagos ir kokybiškai atliktas darbas gali padėti išvengti kondensacijos problemų, išlaikyti pastato efektyvumą bei ilgaamžiškumą.