Kaip valyti oro kondicionierių? (Taip privaloma daryti reguliariai!)

 • Kaip valyti oro kondicionierių? (Taip privaloma daryti reguliariai!)

  Turbūt jau įvertinote oro kondicionieriaus privalumus bei neįsivaizduojat kaip karštomis vasaromis gyvenote be jo? Deja, oro kondicionieriai, kaip ir visi kiti prietaisai, Jus nuvils, jei neatliksite reikiamos priežiūros. Laimei, šie prietaisai valomi lengvai ir greitai.  

  Kodėl privaloma išvalyti oro kondicionieriaus filtrą?

  Kiekvienas oro kondicionierius turi filtrą, kuris apsaugo įrenginį išvalydamas per jį cirkuliuojantį orą. Laikui bėgant jis užsikemša dulkėmis. Jeigu ilgai nevalysite filtrų, dulkės vis kaupsis ir galu gale blokuos šalto oro srautą, todėl Jūsų oro kondicionierius taps mažiau efektyvus, ko pasekoje padidės elektros sąnaudos. 

  Kaip valyti vidinį bloką?

  * Su šluoste sausai nuvalykite dulkes nuo įrenginio paviršiaus;
  * Atidarykite priekinį vidinio bloko dangtį, pamatysite filtrus. Juos išimkite. 
  * Nustatykite dulkių siurblį ant vidutinio lygio ir išsiurbkite dulkes. Darykite tai atsargiai, kad nepažeisti tinklelio. 
  * Jei liko - nuvalyti su šluoste. 
  * Jei buvo labai purvinas, verta išvalyti šlapiuoju būdu. Užmerkti į vandenį arba į tirpalą pagaminta iš vienos dalies vandens ir vienos dalies baltojo acto. Palaikyti iki valandos. Išdžiovinti.

  !!! Jeigu plovėte filtrą su vandeniu, būtina jį labai gerai išdžiovinti prieš įstatant į įrenginį. Dėl drėgno filtro gali atsirasti pelėsis įrenginio viduje.  

  !!! Nepurškite jokių kvepalų nei ant filtrų nei į įrenginio vidų.