Kaip išsirinkti rekuperatoriaus filtrus?

 • Kaip išsirinkti rekuperatoriaus filtrus?

    Filtrai filtrai filtrai... kaip išsirinti ir nepasimesti tarp pasiūlos? Kurie yra tinkami būtent Jūsų gyvenamajai vietai? 

  Pradėti reikėtų nuo sutartinio žymėjimo. Dažnai sutinkamas žymėjimas F7, G4, M5 yra pasenęs. Nuo 2018 metų yra įsigaliojęs naujasis standartas, kuris skirsto filtrus į tokias klases: ePM1, ePM2.5, ePM10, Coarse. Toliau apie kiekviena detaliau:

  • G4 klasė / Coarse 65% - rekomenduojama keisti kas 6 mėn., skirti šalinamam orui. Kodėl reikalingas filtras šalininamam orui? Dėl gamtosaugos reikalavimų bei rekuperatoriaus apsaugos, kad į ji nepatektų dulkės.
  • M5 klasė / ePM10 50% - rekomenduojama keisti kas 4 mėnesius. Jis sulaiko vidutinio dydžio dulkes, pūkus ir didžiąją dalį žiedadulkių. Tinkamiausias kasdienei Jūsų namų apsaugai;
  • F7 klasė / ePM1 70% - rekomenduojama keisti kas 2 mėnesius. Sulaiko pačias mažiausias dulkes ir žiedadulkes. Dažnai žymimi kaip antialerginiai filtrai. 

  Kuo aukštesnės klasės filtras, tuo jis brangesnis ir tuo dažniau jį reikia keisti.

  Verta paminėti, kad filtro eksplotacijos trukmė taip pat priklauso nuo gyvenvietės ir jos užterštumo, pvz.: Vilniaus miesto gyventojai turėtų keisti filtrus ne rečiau negu nurodyta rekomendacijoje ar dažniau, tuo tarpu Druskininkų - net rečiau. 

  Mūsų el. parduotuvėje rasite originalius gamintojų filtrus (Komfovent, Brink Renovent) ir aukštos kokybės analogus (Brofer rekuperatoriams).